Drukas resursa adrese: https://senleja.lv/jaunumi/rudens_talka_cuzu_purva
Drukas datums: 04:22:26 19.04.2024

Rudens talka Čužu purvā

24.09.2014

ziedozs_cuzu_krums.jpgLatvijas Dabas fonds un Abavas ielejas attīstības centrs svētdien, 28. septembrī aicina uz rudens talku dabas liegumā „Čužu purvs” netālu no Kandavas. Talkas laikā iecerēts no dabiskajiem zālājiem izvākt nopļautās krūmu atvases un iepazīt Čužu purvu rudenī.

Dabas lieguma „Čužu purvs” īpašās dabas vērtības ir dabiskie zālāji, kuru pastāvēšanu gadu desmitiem un pat simtiem nodrošinājusi noganīšana. Saimnieciskajai darbībai nenotiekot, zālājiem draud aizaugšana ar krūmiem, apdraudot dabisko dzīvotņu izzušanu daudzām augu un bezmugurkaulnieku sugām. Tāpēc ar VAS „Latvijas valsts meži” Zemgales mežsaimniecības palīdzību ik gadu lieguma teritorijā notiek krūmu atvašu izciršana. Talkas ietvaros paredzēts izcirstās atvases novākt un sakraut kaudzēs, lai vēlāk tās lieguma apsaimniekotāji varētu sadedzināt.

Talciniekus aicinām pulcēties svētdien, 28. septembrī plkst. 10:00 pie Kandavas Tūrisma informācijas centra Kūrorta ielā 1b. Pēc darba visus dalībniekus gaidīs siltas vakariņas un Abavas ielejas attīstības centra vadītājas Ivetas Pieses stāstījums par Kandavu un Abavas senleju.
Talkas programma:
10:00 tikšanās pie Kandavas TIC, Kandavā. Došanās ar mašīnām uz dabas liegumu
10:30-10:45 informācija par dabas liegumā veiktajiem pasākumiem
10:45- 13:00 atvašu vākšana
13:00 -13:30 pusdienas dabas liegumā (jāņem līdzi pašiem)
13:30-16:00 atvašu vākšana
16:30-17:00 siltas vakariņas Kandavā (nodrošina talkas organizētāji).
Līdzi jāņem:
1)      biezi darba cimdi, ieteicams, vairāki pāri,
2)      pusdienu maizītes un tēja vai kafija u.tml. pusdienām dabas liegumā,
3)      ieteicamas ūdensnecaurlaidīgas bikses un jaka, jo darbs būs ar čužām aizaugušos zālājos,
4)      gumijas zābaki.
Lūdzam talciniekus pieteikties Latvijas Dabas fondā, rakstot uz e-pastu ldf@ldf.lv līdz piektdienai, 26. septembrim.
Dabas liegums „Čužu purvs” izveidots 1996. gadā, lai aizsargātu dabiskos zālājus, kuros sastopamas gan tipiskas, gan retas un aizsargājamas augu sugas, piemēram, divas skaistas orhideju sugas – bruņucepuru dzegužpuķe un odu gimnadēnija.