Pateicoties projekta "Informācijas un vides pieejamība Abavas senlejā" finansējumam tapušas jaunas norādes. Tās veidotas no koka, bet uzraksti ir uz koši zaļa fona, lai gājēji var labi saskatīt jau no attāluma. Norādes izvietotas Imulas takā no Vītiņiem līdz Romacēm, Buses pilskalna apkārtnē un Zirgu takā no Sabiles līdz Zviedru cepurei.
Lai saprastu, kurp jāiet un vieglāk atrastu taku uz Vecajiem ozolājiem, pie Mācītājmuižas informācijas stenda ir izvietota takas shēma.
Savukārt Buses pilskalna apkārtnē pie viena no tiltiņiem tagad ir informācija, kā aiziet līdz Matkules Staburagam jeb Kauķa kalnam.
Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds.
Lasīt visu ziņu (26)Iznācis laikrakstu "Neatkarīgās Tukuma Ziņas", "Staburags" un "Bauskas Dzīve" ikmēneša pielikums "Vide un mēs". Lasiet interviju ar Gitu Strodi- Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas aizsardzības departamenta vadītāju par saimniekošanu īpaši aizsargājamās dabas teritorojās. Otra laikraksta tēma - par atkritumu poligoniem reģionos.
Pielikums "Vide un mēs" lejupielādei un lasīšanai ir šeit.
Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds.
Biedrība “Abavas ielejas attīstības centrs” pateicoties Latvijas vides aizsardzības fonda finansējumam uzsākusi projektu “Dabā mācos, daru, dalos”.
Projekta mērķis ir veidot jauniešu izpratni par videi draudzīgu rīcību un veicināt vides apziņas veidošanos izmantojot mūsdienīgas apmācību metodes – mācoties dabā, praktiski darot un daloties ar zināšanām ar vienaudžiem.
Projekta pasākumi notiks dabas parku “Abavas senleja” aptverošo un pieguļošo pašvaldību skolās - Kandavas, Talsu, Kuldīgas, Tukuma novados. Projektā aicināti piedalīties pamatskolu 8.-9.klašu audzēkņi.
Pēc projekta ekspertu – vides gidu viesošanās katrā no skolām un iepazīšanās ar audzēkņiem interaktīvā nodarbībā, katra klase saņems mājas darba. Tā uzdevumi ietver savu ikdienas paradumu izvērtēšanu, kā arī veicina paradumu maiņu par labu dabas resursu saudzīgākai izmantošanai.
Aktīvākās klašu komandas decembra sākumā tiksies noslēguma pasākumā dabas parka “Abavas senleja” kādā no tā gleznainajām vietām, lai dalītos pieredzē par paveikto un mācītos viens no otra.
Projektu “Dabā mācos, daru, dalos” finansē Latvijas vides aizsardzības fonds.
Projekta vadītāja Iveta Piese
Iznācis laikrakstu "Neatkarīgās Tukuma Ziņas", "Staburags"un "Bauskas Dzīve" un biedrības "Abavas ielejas attīstības centrs" kopīgi veidotais pielikums "Vide un Mēs". Kopā ar ekspertiem dabā. Lai riepas nekrājas kalniem.
Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds.
Biedrība "Abavas ielejas attīstības centrs" saņēmusi Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu projekta "Vide un mēs" realizācijai.
Līdz gala nogalei paredzēts sagatavot un izdot trīs avīžu “Bauskas Dzīve”, “Staburags”, “Neatkarīgās Tukuma Ziņas” ikmēneša pielikumus “Vide un Mēs” par atbildīgu dzīvesveidu, vides resursu ilgtspējīgu izmantošanu un dabas vērtību saglabāšanas nepieciešamību.
Pirmais drukātais avīzes pielikums pie lasītājiem dosies 17.septembrī. To saņems bez maksas laikrakstu “Bauskas Dzīve”, “Staburags”, “Neatkarīgās Tukuma Ziņas” lasītāji. Pielikumu varēs lasīt arī interneta vidē mājas lapās www.ntz.lv , www.staburags.lv , www.bauskasdzive.lv un www.senleja.lv .
Katra pielikuma sagatavošanā piedalīsies trīs reģionālo laikrakstu autori, lai avīzes pielikums sniegtu salīdzinošu ieskatu problēmu risināšanas metodēs, situācijas atspoguļojumā un viedokļu dažādībā.
Dabas aizsardzības pārvaldes (Pārvaldes) Kurzemes reģionālā administrācija sadarbībā ar biedrību “Abavas ielejas attīstības centrs” Kandavā piektdien, 18. janvārī plkst. 15.00 aicina ikvienu interesentu uz izzinošu pasākumu “Par svešiniekiem Latvijas dabā un vai tie mūs apdraud?”. Pasākums notiks Kandavā, biedrības “Abavas ielejas attīstības centrs” telpās, Kūrorta ielā 1b.
“Nereti esam dzirdējuši “briesmu stāstus” par invazīvajām vai agresīvajām sugām kā Sosnovska latvānis, krokainā roze, signālvēzis vai Spānijas kailgliemezis. Pasākumā kopā ar pieredzējušiem dabas ekspertiem – botāniķi Agnesi Priedi un zoologu Vilni Skuju – skaidrosim, kā tie nokļūst Latvijas dabā, arī mūsu dārzos, un ko varam darīt, lai neveicinātu Latvijas dabas noplicināšanos,” stāsta pasākuma organizatore, Pārvaldes dabas izglītības centra “Slītere” vadītāja Ērika Kļaviņa.
Lasīt visu ziņu