Aizvadītas kukaiņu dienas Abavas senlejā

30.08.2016

taurinu_diena_abavas_senleja_2.jpgSvētdien, 27.augustā Abavas ielejas attīstības centrs aicināja uz semināru cikla “Ejam dabā ar ekspertu” otro pasākumu – “Kukaiņu dienu”, kurā turpinājām iepazīt dabas parku Abavas senleja – šajā reizē kopā ar vides ekspertu profesoru Voldemāru Spuņģi tika izzināta kukaiņu daudzveidība.

Seminārs – pārgājiens norisinājās Kandavas pilsētas tuvējā apkārtnē ejot no autoostas gar Abavas upi līdz Vecajiem Ozolājiem. Visas dienas laikā kopā ar ekspertu pabijām gan pļavās, gan mežos, gan arī purvā un iepazināmies ar tur mītošo kukaiņu daudzveidību. Tā kā pārgājiens norisinājās Abavas senlejas dabas parkā, kuram cauri plūst Abavas upe, tad īpaša uzmanība tika veltīta ūdenstilpnēs un pie tām sastopamiem kukaiņiem – spārēm, ūdensērcem, vēžveidīgiem u.c. Abavas senlejas viena no bagātībām ir bioloģiski vērtīgie zālāji. Apskatījām pļavās mītošos kukaiņus – blaktis, tauriņus, sienāžus, mušiņas. Guvām ieskatu par to dzīves ciklu, sugu daudzveidību un dzīves apstākļiem.

Pārgājiena laikā, tā dalībniekiem nācās šķērsot Abavas upi, tas gan bija vieglāk kā daudziem sākumā likās. Udens bija tikai drusku pāri ceļiem. Otrā Abavas krastā, pēc nelielas atpūtas, sekoja Čužu purva apskate. Tā ir vienīgā vieta Latvijā, kur Krūmu čuža aug savvaļā. Te ir arī milzīga tauriņu daudzveidība un dažus no tiem izdevās arī tuvāk papētīt.

Pēc pārgājiena, dalībnieki tika cienāti ar gardu zupu un maizītēm, lai jau pēc neilga laika atgrieztos pilsētā ar jaunām zināšanām par Abavas senleju. Pa ceļam vēl Čužu purvā tika apskatītas bijušās Sēravotu dziedniecības iestādes drupas un sēravots.

Pārgājiens bija lieliska iespēja uzdot jautājumus un rast atbildes par saviem novērojumiem dabā, redzētajām vabolēm vai kāpuriņiem, uzzināt, kuri labie un kuri kaitīgie. Īpaši aktīvi šajā pasākumā bija bērni, kuri uz šo pasākumu bija atveduši savus vecākus.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projektu “Mūsu mājas dabas parks” īsteno biedrība ”Abavas ielejas attīstības centrs”.

Nākošais seminārs paredzēts 10.septembrī pl.10.00 – kopā ar profesoru Ivaru Strautnieku būs iespēja iepazīt Amulas upes krastus un iežu atsegumus. Pulcēšanās pie kafejnīcas “Plostkrogs”. Apģērbs – laika apstākļiem piemērots. Dalība bez maksas. Noslēgumā sarunas pie klāta galda. Vairāk informācijas pa tel.28396830 vai rakstot aiac@inbox.lv.

Projekta “Mūsu mājas dabas parks” vadītāja Iveta Piese

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Projektu “Mūsu mājas dabas parks” īsteno biedrība “Abavas ielejas attīstības centrs”sabiedribas_integracijas_fonds.jpg

back to top