Brauc un skaties

17.11.2011

pa2800021.jpgIespējams, ka daži acīgākie kandavnieki ir pamanījuši jaunas norādes, uz kurām attēlots velosipēds un norādīts virziens. Nekas tāds Kandavā līdz šim nav bijis. Tāpēc vēlos pastāstīt vairāk par tām un par citiem jaunumiem Abavas ielejā.

Šajā gadā biedrība „Abavas ielejas attīstības centrs” sadarbībā ar Kandavas novada domi un Kandavas Tūrisma informācijas centru īsteno Eiropas Zivsaimniecības fonda (EZF) atbalstīto projektu „Abavas vide”.

Projekta laikā izvietotas velonorādes pa Kandavas pilsētu un tuvāko apkārtni. Tās iezīmē vienu no Kandavas Tūrisma informācijas centra ieteiktajiem velomaršutiem – gar Senču pilskalnu līdz Talsu ielai, tālāk līdz Elku kapiem, Rūmenes muižai un atpakaļ uz Kandavu. Aicinājums ikvienam to izmēģināt un sniegt atsauksmes. Tāpat lūgums- pastāstīt par šo projektu kaimiņiem un draugiem.

Un vēl- lūgums zīmes atstāt tajās vietās, kur tās izvietotas. Jo…kamēr tās tika uzstādītas, kādam jau iekārojās paņemt gan dažus stabiņus, gan arī zīmes…

Projekta „Abavas vide” ietvaros izgatavoti un izvietoti 17 lielie stendi par dabas parku „Abavas senleja”. Tie sniedz informāciju par konkrēto vietu, par augiem un dzīvniekiem dabas parkā, par šeit sastopamajām zivīm, par Abavas, Imulas un Amulas upēm, dabas daudzveidību to krastos un visiem iedzīvotājiem un ielejas viesiem tagad ir pieejama dabas parka „Abavas senleja” karte. Stendi izvietoti Kandavā, Matkulē, pie Velna akmens, Zviedru cepurē, Plostos un Buses pilskalnā. Apmeklētāju ērtībai tiem blakus izvietoti arī soliņi un galdi, atkritumu tvertnes. Tūrisma un atpūtas bāzē „Plosti” ūdenstūristus iepriecinās arī sausās tualetes un nojumes.

Pie Velna alas tapusi jauna taka, kura ir gan slidena un stāva un prasa fizisko sagatavotību, bet tomēr izejama. Pa to iespējams atrast ceļu līdz Velna alai gan no akmens puses, gan no upes puses un arī izbaudīt Abavas upes krastu mežonīgo dabu.

Visgrūtāk bija realizēt ideju par stenda izvietošanu pie Abavas upes Velna akmens pakājē. Krasti šajā vietā ir īpaši stāvi un slideni un meistariem nebija viegli smago stendu tur nogādāt. Tāpēc biedrības vārdā un visu laivotāju vārdā paldies Gatim Fominam par palīdzību un tehnisko nodrošinājumu!logo_ezf.jpg

back to top