Kandavas mācītājam un dzejniekam Rihardam Zariņam 125

19.11.2014

kandavas_macitajmuiza.jpgBūsiet mīļi gaidīti trešdien, 26.novembrī dzejnieka un mācītāja Riharda Zariņa 125.dzimšanas dienai veltītajā pasākumā un viņa dzejoļu izlases ” Vēli ziedi” grāmatas prezentācijā.

Pl.13.00 – piemiņas brīdis Vimbužu kapos.
Pl.14.00 – atceres pasākums Kandavas novada muzejā un dzejoļu izlases grāmatas prezentācija.

Biedrība ” Abavas ielejas attīstības centrs” pateicoties Kandavas novada iespēju fonda atbalstam sadarbībā ar Kandavas novada muzeju ir atlasījusi skaistākos dzejoļus no Kandavas ev.lut.draudzes mācītāja Riharda Zariņa 1938.gadā izdotā krājuma ” Vēli ziedi”, lai sagatavotu un izdotu nelielu izlasi. Dzejoļi veltīti mīlestībai un stāsta arī par Mācītājmuižas apkārtni, tādēļ viegli saprotami ikvienam lasītājam.

Rihards Zariņš ir dzimis 1889.gada 26.novembrī un kā mācītājs kalpojis Kandavas ev.lut. draudzē, bijis aktīvs sabiedriskās dzīves organizētājs un dalībnieks, bijis vislatvijas skautu organizācijas mācītājs un arī skautu himnas ” Būsim modri!” teksta autors, daudz ceļojis, bijis cilveku iemīļots un cienīts. Visu savu kalpošanas laiku dzīvojis Mācītājmuižā līdz pat savai nāvei 1942.gadā. Apbedīts netālu esošajos Vimbužu kapos.

Bagāta diena

Kad diviem trim es teicis vārdu jauku,

Kad pāris laipnu acu pretī vēries man,

Es bagāts atgriežos pār kailo lauku,

Un salda dziesma manā sirdī skan.

Es zinu tad: var dzīvot no nenieka,

Var skumjās dienas bezgalskaistas būt,

Var nemeklēt vairs cita dzīves prieka

Un tomēr laimi, pilnu laimi gūt.

(R.Zariņš)

back to top