Lai pļavas atkal būtu pļavas

09.01.2015

b.jpgLai Abavas senleja neaizaugtu ar krūmiem un lai ikviena acis priecētu ielejai tik raksturīgā ainava, kurā ir gan pati Abavas upe, gan pļavas, meži un rūpīgi kopti lauki, 2014.gadā biedrība ” Abavas ielejas attīstības centrs”  realizēja projektu “Bioloģiski vērtīgo zālāju atjaunošana Abavas senlejas dabas parkā”. Projektu finansēja Latvijas vides aizsardzības fonds un Abavas ielejas attīstības centrs.

Projekts tika realizēts īpašumā ” Drubazas” Abavas pagastā, Talsu novadā un īpašumā ” Ķempju Kutes” Matkules pagastā, Kandavas novadā. Kopumā no krūmiem un kokiem atbrīvoti 6.32 ha pļavu un 1.22 ha platībā veikta pirmreizējā zālāju pļaušana. Rezultāts būs labāk pamanāms pavasarī, kad sāksies tūrisma sezona un ikviens Abavas ielejas apmeklētājs varēs atkal priecāties par atjaunoto ainavu ejot pa Drubazu botānikas taku un pastaigājoties pa Mīlestības taku pie atpūtas kompleksa Zviedru cepure.

Abavas senlejas dabas parks ir Eiropas nozīmes īpaši aizsargajamā Natura 2000 teritorija un bioloģiski vērtīgās pļavas tieši te ir visbagātākās sava daudzveidībā. Atbrīvojot zālājus no krūmiem, ir iespēja atkal uzziedēt Abavas senlejai raksturīgajiem, bet citur retiem augiem.

back to top