Sešos pasākumos ciklā “Tuvā nekuriene” iepazītas īpaši ainaviskas, īpaši aizsargājamas un ar radošiem cilvēkiem un stāstiem bagātas vietas dabas parkā “Abavas senleja” un dabas parkā “Talsu pauguraine”. Projekta teritorija aptvēra trīs novadu teritorijas – Kandavas, Talsu un Kuldīgas. Dalībnieki bija visdažādākā vecuma un no plašas apkārtnes – Rīga, Liepāja, Roja, Talsi, Tukums, Kandava, Sabile.
Katrā no pasākumiem bija iespēja iepazīt dabā redzamo uzklausot dažādu nozaru vides pētniekus, kā arī vietējos tradīciju un vēstures zinātājus. Pasākumu noslēgumā vienmēr bija kāds muzikāls/māksliniecisks priekšnesums.
“Plaukstas lieluma pavasaris” notika 13.maijā Kandavā – iepazīta Kuršu pilskalna apkārtnes un Pūzurgravas bioloģiskā daudzveidība. “Vanagkalna mistērijas” notika 1.jūnijā Talsu un Mundigciema apkārtnē- iepazīta dabas resursu izmantošana, nakts dzīve dabā, putnu un sikspārņu skaņas. “Ledus laikmeta pēdas” notika 13.jūlijā – iepazīta bioloģiskā daudzveidība, ieži un atsegumi Amulas upes lejtecē pie Kalnmuižas. “Čužu purva dārgumi” notika 20.jūlijā Kandavā, Čužu purvā – iepazīta bioloģiskā daudzveidība un tās ietekme uz cilvēku. “Nakts Nekurienes vidū” notika 31.augustā Sabilē un tās apkārtnē – dabas un cilvēka līdzāspastāvēšana, vide kā iedvesmas avots. “Mežonīgā Abava” notika 20.oktobrī – iepazīta Abavas upes lejtece netālu no Kuldīgas, iežu atsegumi, ūdenskritumi un citas dabas vērtības Rendā.
Par katru pasākumu tika uzņemta reportāža un pasākumi tika fotografēti. Fotogrāfijas un filmas publicētas biedrības “Abavas ielejas attīstības centrs” sociālajos tīklu lapās facebook.com/abavavieno, facebook.com/abavasielejasattistibascentrs un draugiem.lv/abavasielejasattistibascentrs.
Projektu “Tuvā nekuriene” finansēja Latvijas vides aizsardzības fonds, Kandavas novada dome, Talsu novada pašvaldība, biedrība “Abavas ielejas attīstības centrs”.