Ozolāju estrādē 10. maijā - Piederība

08.05.2015

Sadarbojoties komponistam Jānim Lūsēnam, dzejniecei Maijai Laukmanei un režisorei Ziedītei Začestei, top jauns radošs kopdarbs – muzikāla mistērija „Piederība”.

Tas ir simbolisks stāsts par mūsu tautas nacionālās identitātes pamatakmens – latviešu valodas veidošanos dažādu laiku un kultūru ietekmē.

Mistērijas galvenais varonis ir Kandavas apkaimē dzimušais izcilais latviešu valodnieks, Latviešu valodas vārdnīcas izveidotājs Kārlis Mīlenbahs, kuru iestudējumā atveidos valdzinošās balss īpašnieks Zigfrīds Muktupāvels. Viņa sievas Marijas Mīlenbahas lomā iejutīsies temperamentīgā kurzemniece – dziedātāja Ance Krauze, bet dzejnieka Raiņa lomā redzēsim šarmanto aktieri Intaru Rešetinu.

Iestudējums iecerēts kā Kandavas novada svētku „Nāc un esi savējais!” centrālais notikums, pēc vairāku gadu remonta darbu noslēguma atklājot leģendāro brīvdabas estrādi „Ozolāji”. Tā pamatā ir kandavnieku piedzīvotas un atmiņā saglabātas vēsturiskas ainiņas, ko asprātīgi kopā savīs teicējs – Parastais Latvietis, Kandavas puisis – aktieris Jānis Znotiņš. Pārējās lomas atveidos Kandavas apkaimes amatiermākslas kolektīvu dalībnieki, piedalīsies mūziķu grupa Jāņa Lūsēna vadībā, vokālie ansambļi „Cantabile”, „Dancis” un Eduards Klints ar folkloras kopu „ABRA”. Muzikantu pulkā ar dūdu spēli būs arī Latvijas Nacionālā Kultūras centra direktore Signe Pujāte.

Kad pārtrūka Kārļa Mīlenbaha dzīves gājums, vārdnīcas sastādīšanā viņš bija ticis līdz vārdam „patumšs”. Tādēļ uzvedumā svarīga loma piešķirta ugunij, gaismas un tumsas spēlēm, un izrādes finālā tiks aizdegta scenogrāfa Andra Millera veidotā uguns skulptūra.

Mistērija „Piederība” norisināsies Kandavas novada svētkos „Nāc un esi savējais!” 2015.gada 30. maija vakarā pl. 21.30 Kandavas brīvdabas estrādē „Ozolāji”. Ieeja – bez maksas. Klausītājiem būs iespēja iegādāties CD ar iestudējumam radītajām kolorītajām Jāņa Lūsēna dziesmām.

back to top