Saulainākā diena nedēļā ar tauriņiem

03.07.2014

taurinu_diena_abavas_senleja_2.jpgProjekta “Kājāmgājēju dienas Abavas senlejā” ietvaros jūnija pēdējā sestdienā norisinājās tauriņu diena, kuras laikā dalībnieki tika aicināti iepazīt Abavas senlejas dabas parka daudzveidību Čužu purvā. Seminārs norisinājās trīs daļās un to apmeklēja vairāk nekā piecdesmit dalībnieku.

Šoreiz, divu stundu garā pārgājienā, kopā ar Čužu purva pazinēju Ivetu Piesi un vides ekspertu Voldemāru Spuņģi dalībnieki devās iepazīt šeit sastopamos tauriņus un kukaiņus. Čužu purvs ir viena no vecākajām īpaši aizsargājamām dabas teritorijām Latvijā, kas izveidots lai aizsargātu augu – krūmu čužu. Purvā ir ļoti plaša tauriņu, kukaiņu un augu daudzveidība, daudzas sugas ir īpaši aizsargājamas, tāpēc šī vieta ir ļoti piemērota dabas ekspertiem un pētniekiem, kā arī vienkāršiem dabas mīļotājiem.

3km garā pārgājiena laikā tā dalībniekiem, eksperta Voldemāra Spunģa pavadībā, bija iespēja uzzināt ne mazums interesantu faktu par purvā sastopamajiem tauriņiem un kukaiņiem – par to dzīvesvietām, dzīves ciklu, krāsu nozīmi, īpašībām, dažādību, sugām un daudz ko citu. Neizpalika arī tauriņu pētīšana – ar īpašu, speciāli tam paredzētu ķeramo tīklu daži no sastaptajiem tauriņiem tika notverti, lai tos būtu iespēja aplūkot tuvāk, izpētīt krāsas un noteikt sugu. Bieži vien tauriņus atšķirt citu no cita nav nemaz tik viegli, tāpēc dodoties tos pētīt, vides eksperts vispirms iesaka iepazīties ar literatūru, kā arī papētīt to izskatu. Svarīgi ir nenodarīt tiem pāri, bet būt uzmanīgiem un saudzīgiem, tauriņus vislabāk ir vērot dabā. Dažādus raibenīšus, samtenīšus, dažādus kukaiņus un spāres Čužu purvā bija izdevība vērot ik uz soļa
Šis bija jau trešais pasākums, kas norisinās projekta “Kājāmgājēju dienas Abavas senlejā” ietvaros. Projektu īsteno biedrība „ Abavas ielejas attīstības centrs». Tā mērķis ir veidot iedzīvotāju izpratni par bioloģisko daudzveidību dabas parkā Abavas senleja, veicināt iemaņu un prasmju veidošanos aktīvai atpūtai dabā īpaši aizsargājamā dabas teritorijā.

Laura Markusa – Mārtinsone,
Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes tūrisma organizatore

Fotogalerijas un filmiņa par pasākumu

Projektu ” Kājāmgājēju dienas Abavas senlejā” finansē Latvijas vides aizsardzības fonds, Kandavas novada un Talsu novada pašvaldības.b.jpg

back to top