Vides diena ar AWARD dalībniekiem

06.07.2011

wed_main_logo_jpg.jpgPasaules Vides diena tradicionāli tiek atzīmēta 5.jūnijā. Abavas senlejā šogad tā notika 15.jūnijā…pēc svētkiem un izlaidumiem. Zināms, ka katrs mazais strautiņš ietek kādā upē, bet visas upes – jūrā. Tāpēc vides dienā nolēmām testēt pirms astoņiem gadiem izveidoto taku gar Imulas upi no Busēm līdz Vītiņiem. Pārgājienā piedalījās starptautiskās jauniešu programmas AWARD dalībnieki un vides gide Iveta Piese no Abavas ielejas attīstības centra.
Zināms, ka Imulas taka tiek reti izmantota, ka ir bijušas vētras un bargas ziemas, ka norādes un apzīmējumi uz takas veidoti sen. Tāpēc liels prieks bija atrast dažas vēl saglabājušās norādes ar aitiņu – Abavas ielejas taku simbolu. Taka patiešām vairs nav saskatāma un tikai retumis tā ir ļoti labi iestaigāta. Tās uzturēšanā un saglabāšanā ir piedalījušies Imulas krastos dzīvojošie dzīvnieki. Arī mēs sastapām stirnu un redzējām mežacūku vannas zem kuplajiem ozoliem.
Secinājums – ir vērts atjaunot taku posmā no Vītiņiem līdz viesu namam Romances. Tas ir visgleznainākais upes posms un arī mazliet vieglāk izejams. Lai gan piesardzība ejot pa stāvajiem upes krastiem ir vajadzīga visu laiku un lietus laikā taka patiešām nav ejama.

back to top