Būt draugos ar zemeslodi - tā var nosaukt skolēnu pasākuma “Dabā mācos, daru, dalos” galveno mērķi.
Ceturtdien, 5.decembrī pl.10.00 Kalnmuižas pilī Kandavas novadā tiksies četru apkārtējo novadu 8.un 9.klašu skolēni, lai mācītos un dalītos savā pieredzē viens ar otru, kā saudzēt un mazāk izmantot zemeslodes resursus. Kā lektori šajā pasākumā ar skolēniem runās Pasaules dabas fonda pārstāvji Magda Jentgena un Jānis Rozītis. Par savu dzīvesstilu stāstīs jaunais mūziķis Namejs Kalniņš no Cēsu puses.
Biedrības “Abavas ielejas attīstības centrs” ekspertu grupa- vides gidi oktobra mēnesī viesojās Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolā, Pūres pamatskolā, Sabiles pamatskolā un Kabiles pamatskolā. Sarunas tēma bija par ikdienas izvēli - ar kādu transporta līdzekli pārvietoties, kādu iepakojumu izvēlēties, kādus augļus, kādu ūdeni pirkt vai nepirkt. Ikviena izvēle rada sekas un palielina vai samazina ekoloģisko pēdu.
Mājas darbā skolēni mērīja savu ekoloģisko pēdu, pārrunāja tās samazināšanas iespējas savā ikdienā. Otrs uzdevums bija- noorganizēt pasākumu skolā vai citā klasē par zemeslodes resursu saudzīgu izmantošanu un rīcību ikdienā.
Kā veicies, to uzzināsim noslēguma pasākumā 5.decembrī Kalnmuižā, kur katra klase prezentēs padarīto un dalīsies ar savām idejām ar citu skolu skolēniem.
Projektu “Dabā mācos, daru, dalos” finansē Latvijas vides aizsardzības fonds. Realizē biedrība “Abavas ielejas attīstības centrs”.
Dabas aizsardzības pārvaldes (Pārvaldes) Kurzemes reģionālā administrācija sadarbībā ar biedrību “Abavas ielejas attīstības centrs” Kandavā piektdien, 18. janvārī plkst. 15.00 aicina ikvienu interesentu uz izzinošu pasākumu “Par svešiniekiem Latvijas dabā un vai tie mūs apdraud?”. Pasākums notiks Kandavā, biedrības “Abavas ielejas attīstības centrs” telpās, Kūrorta ielā 1b.
“Nereti esam dzirdējuši “briesmu stāstus” par invazīvajām vai agresīvajām sugām kā Sosnovska latvānis, krokainā roze, signālvēzis vai Spānijas kailgliemezis. Pasākumā kopā ar pieredzējušiem dabas ekspertiem – botāniķi Agnesi Priedi un zoologu Vilni Skuju – skaidrosim, kā tie nokļūst Latvijas dabā, arī mūsu dārzos, un ko varam darīt, lai neveicinātu Latvijas dabas noplicināšanos,” stāsta pasākuma organizatore, Pārvaldes dabas izglītības centra “Slītere” vadītāja Ērika Kļaviņa.
Lasīt visu ziņuSestdien, 20.oktobrī paredzēts cikla "Tuvā nekuriene" noslēguma pasākums. Iepazīsim vietas dabas parkā "Abavas senleja", kur cilvēki parasti nestaigā un kur daba slēpj gan smilšu atsegumus, gan skaistas rudens ainavas. Tiekmaies pl.10.00 pie Rendas kultūras nama. Dabā redzamo skaidros pētnieks Andris Grīnbergs, vides gids Māris Lācis un Līga Aukšmuksta.
Pasākuma noslēgumā Rendas kultūras namā uzstāsies mūziķis un dabas pasākumu organizētājs Enriko Podnieks.
Projektu "Tuvā nekuriene" finansē Latvijas vides aizsradzības fonds, līdzfinansē Kandavas novada dome, Talsu novada pašvaldība, biedrība "Abavas ielejas attīstības centrs".
Projekta "Tuvā nekuriene" pasākums Abavas senlejas dabas parkā"Čužu purva dārgumi" 20.jūlijā.
20.jūlijā pl.18.00 tiekamies stāvlaukumā pie Čužu purva takas. Dabas dārgumus palīdzēs atklāt botāniķe Agnese Priede un kukaiņu pētnieks Vldemārs Spuņģis. Noslēgumā cienasts atpūtas vietā. Dabas iedvesmotu dzeju lasīs aktieris Kaspars Znotiņš. Dalība bez maksas.
Projektu "Tuvā nekuriene" finansē Latvijas vides aizsardzības fonds, līdzfinansē Kandavas novada domes, Talsu novada pašvaldība. Realizē biedrība "Abavas ielejas attīstības centrs".
Projekta "Tuvā nekuriene" pasākums Abavas senlejas dabas parkā "Ledus laikmeta pēdas" 13.jūlijā
13.jūlijā pl.18.00 tiekamies Kalnmuižas pilī, Kandavas novadā. Kopā ar botāniķi Agnesi Pried un ģeogrāfu Ivaru Strautnieku iepazīsim maz zināmo Amulas upes ieleju, savas sajūtas izteiksim krāsās, nobeigumā baudīsim zupu pie ugunskura. Kopīga dziedāšana ar "Austras bērnu" Daci Milzeri.
Dalība bez maksas.
Projektu "Tuvā nekuriene" finansē Latvijas vides aizsardzības fonds, līdzfinansē Kandavas novada domes, Talsu novada pašvaldība. Realizē biedrība "Abavas ielejas attīstības centrs".
Projekta “Tuvā nekuriene” ietvaros turpinām iepazīt īpaši aizsargājamās dabas teritorijas un iepazīt it kā tepat tuvu esošus un tai pašā laikā maz zināmas vietas.
Piektdien, 1.jūnija vakarā no Talsu tautas nama dosimies pārgājienā uz Talsu pauguraines dabas parku. Tas atrodas pie Talsu pilsētas robežām. Maršrutā iepazīsimies ar derīgo izrakteņu ieguvi Talces karjeros Mundigciemā.
Turpinājumā klausīsimies putnu dziesmās kopā ar ornitologu Ritvaru Rekmani un dosimies iepazīt dabas parku vēl tuvāk. Vanagkalna apkārtne ir dažādu teiksmu apvīta un tās palīdzēs atklāt vietējie cilvēki, kas par tām zina vairāk.
Saules rietu plānots sagaidīt Kamparkalnā, kur ir skatu tornis un paveras brīnišķīga ainava. Līdz ar tumsas iestāšanos kopā ar pētnieku Viesturu Vintuli dosimies sikspārņu meklējumos un klausīsimies viņu radītās skaņas.
Atgriešanās Talsos ap pusnakti.
Pasākumam var pievienoties jebkurā laikā un vietā. Dalība bez maksas.
Pārgājiena kopgarums ap 12 km.
Projektu “Tuvā nekuriene” finansē Latvijas vides aizsardzības fonds, līdzfinansē Talsu novada pašvaldība, realizē biedrība “Abavas ielejas attīstības centrs”.
Projekta vadītāja Iveta Piese
Tel.28396830
Projekta “Tuvā nekuriene” ietvaros turpinām iepazīt īpaši aizsargājamās dabas teritorijas un iepazīt it kā tepat tuvu esošus un tai pašā laikā maz zināmas vietas.
Piektdien, 1.jūnija vakarā no Talsu tautas nama dosimies pārgājienā uz Talsu pauguraines dabas parku. Tas atrodas pie Talsu pilsētas robežām. Maršrutā iepazīsimies ar derīgo izrakteņu ieguvi Talces karjeros Mundigciemā.
Turpinājumā klausīsimies putnu dziesmās kopā ar ornitologu Ritvaru Rekmani un dosimies iepazīt dabas parku vēl tuvāk. Vanagkalna apkārtne ir dažādu teiksmu apvīta un tās palīdzēs atklāt vietējie cilvēki, kas par tām zina vairāk.
Lasīt visu ziņuPirmais pasākums ciklā “Tuvā nekuriene” ar nosaukumu “Plaukstas lieluma pavasaris” notiks svētdien, 13.maijā plkst.12.00 Kandavā. Pulcēšanās pie Kuršu pilskalna, tautā saukta arī par Velna gultu. Uzkāpjot pilskalnā paveras brīnišķīgs skats un tā ir vislabākā vieta, lai sāktu iepazīt Abavas senlejas dabas parku.
Kopā ar vides eksperti, botāniķi Agnesi Priedi iepazīsim blakus esošās Pūzurgravas augus un biotopus. Pašiem uzmanīgākajiem klausītājiem varbūt būs iespēja ieraudzīt kaut ko pavisam retu un unikālu. Turpinājumā skaņu, krāsu un garšu baudīšana brīvdienu mājā “Jaunkrastmaļi”, kas arī atrodas Pūzurgravā. Šī vieta ir lielisks piemērs, kā iekopt īpašumu dabas parkā saglabājot un vairojot bioloģisko daudzveidību. Pasākums ir bez maksas un aicināti visa vecuma dabas mīļotāji, var ņemt līdzi savu piknika groziņu.
Lasīt visu ziņuSestdien, 12. maijā plkst. 11:00, tieši pirms Māmiņdienas svētdienas, Latvijas Dabas fonds projekta “Dodies ainavās!” ietvaros aicina uz Ainavu tūri – pārgājienu ģimenēm, kas notiks Abavas senlejas dabas parkā Imulas upes krastā, Buses pilskalna apkārtnē.
Ainavu tūre iecerēta kā došanās dabā, lai tiešā veidā – redzot, dzirdot un sajūtot, piedzīvotu un izprastu Latvijas ainavas daudzveidību.
Ainavu tūrei aicinātas pievienoties ģimenes gan ar, gan bez bērniem. Pārgājiena laikā pētīsim dabīgās pļavas, kukaiņu un citu sīkbūtņu daudzveidību senos mežos un Imulas upē, redzēsim krastu atsegumus un Matkules Staburagu.
Lasīt visu ziņuSeminārs īpaši aizsargājamo dabas teritoriju zemju īpašniekiem un iedzīvotājiem no cikla “Dabas parks – prieks vai bieds” – Saruna par naudu
Uz jautājumiem par platību maksājumiem, investīcijām un kompensācijām atbildēs Zemkopības ministrijas un Lauku atbalsta dienesta pārstāvji. 4.novembrī pl.11.00 viesnīcā “Kandava”, Sabiles ielā 3, Kandavā.
Dalība bez maksas.
Informācija pa tel.28396830 – Iveta Piese
Projektu “Komunikācijas kanāls sadarbībai Abavas senlejā” finansē Latvijas vides aizsardzības fonds.
Projektu realizē biedrība “Abavas ielejas attīstības centrs”.
Uzvelc savu puķaino kleitu vai kreklu un nāc uz Abavas senleju!
Svētdien, 15.jūnijā pl.12.00 visi kājāmgājēji aicināti izstaigāt pļavas starp Kandavu un Sabili.
Tikšanās vieta- Zviedru cepure (Abavas upes kreisais krasts, starp Kandavu un Sabili).
Iepazīsim Abavas senlejas dabas parka pļavas un to augus kopā ar vides eksperti Lieni Auniņu un vides gidiem.
Pasākums notiek projekta ” Kājāmgājēju dienas Abavas senlejā” ietvaros. Projektu atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds un Kandavas novada dome.
11.maija svētdienas rīts pulcēja telšu vietā ” Vītiņi” vairāk kā 30 kājāmgājējus no Matkules pagasta, Jaunpagasta, Rīgas, Ķemeriem, Pastendes un Kandavas. Bija daudz bērnu, kas uz šo pasākumu ” Izved mammu pastaigāt!” bija patiešām atveduši ne tikai mammu, bet arī tēti un brāļus, māsas.
Visus laipni sagaidīja telšu vietas ” Vītiņi” saimniece Aija Kārņupa. Pēc savstarpējas iepazīšanas pārgājiens varēja sākties. Projekta ” Kājāmgājēju dienas Abavas senlejā” vadītāja Iveta Piese iepazīstināja ar veicamo maršrutu. Tālāk kopā ar vides eksperti Agnesi Priedi tika izpētīts ik solis Imulas takā. Kamēr lapas nav saplaukušas, ikviena platlapu meža puķīte steidz uzziedēt un nogatavināt sēklas. Pārgājiena dalībnieki uzzināja gan augu nosaukumus, gan smaržu un pat garšu.
Imulas krasti vienmēr pārsteidz. Arī šoreiz bija jauni bebru darbi un jauni zemes nogruvumi jeb rusumi.