Abavas ielejas talka01.04.2014

Uz tradicionālo Abavas ielejas sakopšanas talku būsiet gaidīti 2014.gada 6.aprīlī.

Pulcēšanās pl.10.30 pie biedrības biroja ēkas, kur ir arī Kandavas tūrisma informācijas centrs un autoosta. Lūgums iepriekš pieteikties pa tel.28396830, lai nodrošinātu kopīgu transportu uz talkas vietām

Šogad nepieciešams attīrīt jaunizveidotās pastaigu un pārgājienu takas pie Abavas un Imulas upēm no rudens un ziemas vējos kritušajiem kokiem un zariem.

Pl.11.00 tie, kas brauc paši ar savu transportu, būsiet gaidīti atpūtas kompleksā ” Zviedru cepure” vai pie Buses pilskalna vai pie viesu mājas ” Romances” .

Talkas noslēgums ar cienastu paredzēts atpūtas kompleksā ” Zviedru cepure”.

Talka notiek LVAFA atbalstītā projekta ” Kājāmgājēju dienas Abavas senlejā” pasākumu ietvaros.

printēt

Taka uz Vecajiem Ozolājiem25.12.2013

Dažas dienas pirms Ziemassvētkiem ir pabeigti darbi projekta  „Biotopu aizsardzības pasākumi Abavas senlejas dabas takās”, kurš guvis atbalstu Latvijas Vides aizsardzības fonda projektu konkursā vadlīnijā „Dabas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība, t.sk. dabas kapitāla izpratnē” pēdēja posmā – Ozolāju takā pie Mācītājmājas.

Mācītājmāja ir Kandavas ev. luteriskās draudzes īpašums. Ēka ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. To cēlis mācītājs Karls Bernhards Beckers no 1835. līdz 1837.gadam. Ievērojamākais no 20.gs. mācītājiem, kas dzīvojis muižā, ir Rihards Zariņš. Viņš bijis aktīvs Kandavas sabiedriskās dzīves organizētājs, mīlējis pastaigāties pa apkārtni un dabas iedvesmots sarakstījis mīlas dzejoļus, kas izdoti krājumā ” Vēli ziedi”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Ar mīlestību pret dabu09.08.2013

Dabas parkā „Abavas senleja” patreiz tiek realizēts projekts „Biotopu aizsardzības pasākumi Abavas senlejas dabas takās”, kurš guvis atbalstu Latvijas Vides aizsardzības fonda projektu konkursā vadlīnijā „Dabas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība, t.sk. dabas kapitāla izpratnē”.

Projekts paredzēts kā vienreizējs pasākums, lai attīrītu esošās Abavas senlejas dabas parka Ozolāju, Imulas un Mīlestības takas no kritušajiem kokiem, krūmiem un iezīmētu jaunu taku maršrutu vietās, kur radušies nogruvumi, izveidotu pakāpienus stāvās nogāzēs un ierīkotu tiltiņus pār gravām, mitrājiem un Imulas upi, marķējot taku maršrutu un tā mazinot antropoloģisko ietekmi uz Abavas senlejas taku apkārtni un veicinot vērtīgu biotopu saglabāšanu.

Projekta īstenošanu veic paši biedrības „Abavas ielejas attīstības centrs” biedri sadarbībā ar zemju īpašniekiem. Projekta sagatavošanas laikā noslēgtas vienošanās ar desmit zemju īpašniekiem, kuri izteikuši un apliecinājuši vēlmi piedalīties taku atjaunošanas darbos, atļaujot to maršrutu veidot caur saviem īpašumiem un nākotnē piedalīties maršrutu uzturēšanā savu iespēju robežās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Iepazīsti kaimiņus21.06.2013

Vakar, 20.jūnijā biedrības ” Abavas ielejas attīstības centrs” biedriem un darbiniekiem bija lieliska iespēja iepazīties ar citu dabas parku, kas arī ir Talsu novadā – Talsu pauguraines dabas parks. Teritorijas zemju īpašnieki apvienojušies biedrībā un kopīgi realizē projektus, kas nozīmīgi visiem iedzīvotajiem. Redzējām pastaigu un aktīvās atpūtas vietu ” Rīti”, celiņus un bērnu laukumiņus daudzdzīvokļu māju pagalmā un iepazināmies ar ” Talsu pirtiņas”  piedāvājumu.

Darba grupās tika izstrādāta biedrības stratēģija un konkrētu pasākumu plāns, lai veicinātu iedzīvotāju sadarbību, teritorijas atpazīstamību visā pasaulē. Bija patiesi daudz vērtīgu ideju, kuras iespējams realizēt arī Abavas senlejā.

Nākamā tikšanās paredzēta 8.jūlijā Abavas senlejas dabas parkā, kad Talsu pauguraines atbalsta biedrība iepazīsies ar mūsu biedrības veikumu.

Laipni lūgti visi biedri un atbalstītāji!2013-06-20-0889 2013-06-20-0892 2013-06-20-0895 2013-06-20-0897

Pasākums ir projekta „Efektīva līdzdalība zaļākam novadam” daļa un tiek finansēta no Eiropas Sociālā fonda 1.5.2.2.2.apakšaktivitātes „Nevalstisko organizāciju administratīvās kapacitātes stiprināšana” līdzekļiem

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Sabilē - 1. maijā tradīcija ar vides gidu Māri Lāci29.04.2013

Rādās, ka pavasaris tomēr būs, kaut iztālēm jau bija pirmie mamuti manīti.

Rādās, ka tūristi arī tomēr šogad būs, jo iztālēm pirmie jau redzēti.
Tamdēļ ar steigM_üris L_ücis - vides gidsu jāpošas pirmo vērošanai un otro sagaidīšanai.

Lai gan ziema šogad nedaudz ievilkusies, tomēr jūtamas pirmās pavasara vēsmas, kas nozīmē, ka jau pavisam drīz sāksies jaunā tūrisma sezona.

Lai tūristiem palīdzētu atklāt vēl neredzētas vietas, Sabilē tūrisma sezonu, kā nu jau par tradīciju iegājies, sāksim 1.maijā ar neiztrūkstošo pārgājienu visiem ietgribētājiem.
Pārgājienā vedīs īpašais tūristu vadātājs – vides gids Māris un šī pavasara izgājiena tēma būs: ,,Ar ko gan iesākas Abava?” Pārgājiena laikā paviesosimies pie Līkā Krodzinieka, atklāsim ūdens rašanās noslēpumu un nepalaidīsim garām neievērotu neko, kas vērošanas cienīgs.

Pulcēšanās 1.maijā pulksten 11:00 pie Sabiles Tūrisma informācijas centra. Vēlamais dreskods – tūrists. Pārgājiena garums – apmēram, 4 kilometri, piedalīšanās: bez maksas.

Visiem tūristiem par prieku sagaidāms arī kāds konkursiņš par līdzpaņemto vispavasarīgāko tūrisma inventāru, tāpēc pārgājienam gatavosimies ar īpašu rūpību, labu garastāvokli un smaidu!

Visi kam patīk tūrisms, Sabile un pavasaris tiek aicināti uz Sabiles tūrisma sezonas atklāšanu, izziniet Sabili jaunajā tūrisma sezonā!

printēt
back to top