Saulainākā diena nedēļā ar tauriņiem03.07.2014

Projekta “Kājāmgājēju dienas Abavas senlejā” ietvaros jūnija pēdējā sestdienā norisinājās tauriņu diena, kuras laikā dalībnieki tika aicināti iepazīt Abavas senlejas dabas parka daudzveidību Čužu purvā. Seminārs norisinājās trīs daļās un to apmeklēja vairāk nekā piecdesmit dalībnieku.

Šoreiz, divu stundu garā pārgājienā, kopā ar Čužu purva pazinēju Ivetu Piesi un vides ekspertu Voldemāru Spuņģi dalībnieki devās iepazīt šeit sastopamos tauriņus un kukaiņus. Čužu purvs ir viena no vecākajām īpaši aizsargājamām dabas teritorijām Latvijā, kas izveidots lai aizsargātu augu – krūmu čužu. Purvā ir ļoti plaša tauriņu, kukaiņu un augu daudzveidība, daudzas sugas ir īpaši aizsargājamas, tāpēc šī vieta ir ļoti piemērota dabas ekspertiem un pētniekiem, kā arī vienkāršiem dabas mīļotājiem.

printēt Lasīt visu ziņu

Par projktu Kājāmgājēju dienas Abavas senlejā05.05.2014

Projektu „ Kājāmgājēju dienas Abavas senlejā” īsteno biedrība „ Abavas ielejas attīstības centrs”. Tā mērķis ir veidot iedzīvotāju izpratni par bioloģisko daudzveidību dabas parkā Abavas senlejā, veicināt iemaņu un prasmju veidošanos aktīvai atpūtai dabā īpaši aizsargājamā dabas teritorijā.

Visi pasākumi paredzēti kā semināri dabā, izmantojot dabas parka Abavas senleja ainavu, reljefu un citus pieejamos resursus, ejot ar kājām kopā ar zinošiem pavadoņiem un popularizējot aktīvu dzīves veidu – tieši iešanu ar kājām, mācoties saudzīgu attieksmi pret dabu, neatstājot aiz sevis atkritumus, pamanot un ievērojot zīmes dabā, uzzinot vairāk par augiem un dzīvniekiem, upju ielejām, klintīm, nogruvumiem, akmeņiem, kultūras un vēstures pieminekļiem un vietējās nozīmes interesantiem objektiem. Pasākumos tiks izmantoti vietējo iedzīvotāju stāsti un pieredze, leģendas, vietvārdi un dziesmas.

printēt Lasīt visu ziņu

Pavasara kājāmgājēju dienas Abavas senlejā24.04.2014

Vai esi kājām nostaigājis ceļu no Kandavas līdz Sabilei?

Un reibā vērojis, cik saule dāsni te visam pāri gaismu lej?

Kājāmgājēju dienas Abavas senlejā

1.maijā –

Pārgājienu un tūrisma sezonas atklāšana ar nedaudz militāru piesitienu – „Paņem savus alvas zaldātiņus…”kopā ar vides gidu Māri Lāci.

Pulcēšanās pl. 11:00 pie Sabiles Tūrisma informācijas centra.

Vēlamais dresskods – tūrists, ņemiet līdzi bleķa krūzītes.

Maršruta garums – apmēram 4 kilometri ar atgriešanos sākumpunktā.

Piedalīšanās bez maksas.

11.maijā –

Pārgājiens ar devīzi „Izved mammu pastaigāt!” pa gleznainajiem Imulas upes krastiem, kalniem un lejām kopā ar vides eksperti Agnesi Priedi un vides gidi Ivetu Piesi.

Pulcēšanās pl.11.00 telšu vietā „Vītiņi” pie Imulas upes ietekas Abavā.

Apģērbs laika apstākļiem piemērots, kājās botes vai zābaki, ņemiet līdzi ūdens pudeli, sviestmaizes un kādu saldumiņu spēku atjaunošanai.

Maršruta garums 5 līdz 10km…atkarībā no izturības, ar atgriešanos sākumpunktā.

Piedalīšanās bez maksas.

Pārgājienos bērni nāk kopā ar pieaugušajiem.

Vairāk informācijas pa tel.28396830.

Projektu „Kājāmgājēju dienas Abavas senlejā” finansē

Latvijas vides aizsardzības fonds, Kandavas novada dome, Sabiles un Abavas pagasta pārvalde unbiedrība „ Abavas ielejas attīstības centrs”.

printēt
back to top